7. Blog yazarları buluşması

6 Nisan 2013 Cumartesi günü 7. Bloggerlar buluşmasına gittik ama yoğunluk nedeniyle ben anca bugün yazabildim.

Özgehan ile buluşup balona gittik. Tanıdık olmadığından etrafa bakınıyoruz. Herkes buluşma için gelmiştir diye düşünüdüğümüzden gördüklerimize “merhaba” diyerek ilerlemeye devam ediyoruz. Ama bir kişi haricinde kimse karşılık vermedi. Ana gruba ulaştığımızda 30 civarı kadın, hiç erkek olmadığını görünce bizi dışardan gelip tanışmaya çalışan birileri olarak görmüş olabilirler diye düşündüm. Yan masaya oturalım diye karar verdik. Tamam buluştuk, tanışıcaz, bir şeyler paylaşıcaz ama aralarına girip muhabbetlerini bozmak da istemedik. Dışlanmış gibi de hissetmedik.

Masamız

7-blogger-bulusmasi-masamiz
Bölünme gibi olmasa da kendimize göre bir grubumuz oluştu. Özgehan ile otuturken yeni evli canayakın bir çift gelip yanaştı. Evet, bir erkek için en ideal yer bizim masaydı. Biraz sonra blogger ödüllerinden tanıştığımız modacımız Cansın ile karşılaşmak çok ilginç oldu. Meğer moda, çekim falan derken gizli gizli altın günlerine kısır yemeye gidiyormuş. Biraz sonrasında İpek Hanım’ın da aramıza katılmasıyla tamamlandık. Masayı incelersek: OMActivities’in 1 numarası Özgehan, yeni olmasına rağmen çok başarılı görünen istebutarif.com çifti. Birisi yemek işleriyle uğraşırken diğeri salatayı hazırlamak yerine sitenin teknik işleriyle uğraşıyor. Çok etkili bir birliktelik olmuş. Sırada, konusu çek ilgimi çeken annefareyakaladim.com var. Çocuklar için uygulama/oyun, bilgi, kitap önerileri, incelemeler yazıyor. Annelerin takip etmesi gereken bir blog. Bir de moda tutkunu Cansın’ımız (visnetadinda.com) var tabii. Ha bir de ben varım ama çok kasıntı olduğum için, zaten beni tanıdığınızı düşünüp kendimi anlatmıyorum.

Kartvizit

7-blogger-bulusmasi-yaka-kartiYaka kartlarımızı alalım diye kalktık, ana masaya gittik. Her biri el ile yazılmış. Ama anlam veremediğim bir şekilde, hiç görmediğim kadar düzgün yazılmış. Cetvelle falan nasıl olur bilemedim ama çok takdir ettim. Yaka kartları yanında kartvizit değiştirmelerimiz de oldu. Tabii ben sadece işim için kartvizit bastırdığım için kartvizit saçamadım. En kısa zamanda blog için de kartvizit bastırıyorum. Evet buraya yazarak; söz verdiğim için kendimi daha sorumlu hissedip daha kısa zamanda başarmam için motive ediyorum.

Organizasyon

Organizasyonu Senem (seneminyemekleri.com) üstlenmişti. Çok da memnun kaldık açıkçası. Her şey olması gerektiği gibi gitti. Hatta başlangıç ve bitiş saatleri bile tam belirtildiği gibi oldu. Gönderilen fotoğraflardan kitap hazırlama servisi olan afillikitap.com hediye kodu verdi, bu ara proje ile yoğunum ama süresi dolmadan aradan çıkarmaya çalışıcam. Orkide hareketi’nin hediyeleri yanında en beğendiğim makarnalutfen.com oldu. Sebzeli makarna ürettiğini duymuştum ama işini bu kadar tutkulu yaptığını tahmin etmemiştim.

Son olarak Hecka’ya da ana sponsor olduğu için teşekkür edip, “çok güzel insanlar tanıdık, güzel zaman geçirdik” diyerek, buna vesile olan Senem’e teşekkürlerimizi iletelim, “yine olsun yine gidelim” diyerek tamamlayalım. Ama çok resmi oldu, onun yerine küçük bir hesapla kapatayım. Etkinlikte yemek blogu olan tahmini 60 kişi vardı. Ben de güzel yemek yemeyi seviyorum. Herkes bana sırayla bir defa güzel yemeklerinden hazırlasa, ikinciye yapacağı yemek 2 ay sonra.. Yani, yeni yemek denemek istiyorsunuz ama kim yesin bilemiyorsanız o kişi benim.

“7. Blog yazarları buluşması” hakkında 4 yorum

Bir yanıt yazın