Mac / iPad / iPhone için ışık enerjisiyle çalışan klavye

Geçen ay güneş enerjisiyle çalışan şarj aleti tanıtmıştım, bugün de sıra klavyede.. Logitech, Mac klavyesi görünümlü, ışık enerjisiyle çalışan Mac, iPad ve iPhone uyumlu kablosuz klavye üretmiş: Logitech Wireless Solar Keyboard K760

Güneş enerjisinin yanında, pencere dibine koymadan, oda ışığıyla hatta lamba ışığıyla da kullanılabilinmesi enerji konusunda sorun çıkarmayacağının habercisi. Hatta karanlıkta bile üç ay kadar çalışıyormuş.

Her durumda çalışacağından emin olunduktan sonra en büyük özelliği, ürünler arası sorunsuz / hızlı geçiş. Bluetooth bağlantısı sayesinde tek tuşa basarak Mac, iPad ve iPhone arasında kolaylıkla geçiş yapılabiliyor.

Apple ürünleri arasındaki uyuma o da katılmış, ve hepsiyle tam uyumlu çalışıyor. Mac klavyesine göre tasarlandığından alışma sürecinde herhangi bir sorun olmayacaktır. Bunun yanında home tuşu ile iPad ve iPhone için home tuşu olarak kullanılabilmesiyle verimi de artıracaktır.

Pil değiştirme, kablo karışıklığı olmaması, kullanım kolaylığı gibi bir sürü özelliğinin yanında tabii ki çevreci dostu olmasıyla ürün oldukça başarılı bir çalışma olarak görülüyor. Yurt dışında $80 ama burada 200 TL’den fazla olacaktır muhtemelen.

Tanıtım videosu:

Bir cevap yazın