OmniTouch – giyilebilir dokunmatik ekran

omnitouchMobil yaşamdaki temel sorunlardan biri hiç şüphesiz etkileşim sınırıdır. Örneğin iPhone kullanılabilirlik açısından ne kadar başarılı olarak gösterilse de yazı yazarken bir klavyenin yerini tutamayacaktır. Yazmayı kolaylaştırmak için iPad geniş ekranıyla biraz daha uygun tabii ama olayı biraz daha iPad dışına çıkartmak mümkün. Defter, masa, duvar hatta el, kol olmak üzere gündelik karşılaştığımız her zeminde dokunmatik ekran olarak çalışabilen bir ürün mevcut.

OmniTouch adı verilen bu ürün, omuza giyilen küçük bir projektör aracılığıyla istediğiniz yüzeye dokunmatik ekran yansıtıyor ve bu ekranı istediğiniz şekilde kullanma imkanı sunuyor. Tabii sadece dokunmadan ibaret değil. Çoklu dokunma sağlamasının yanında sürükleme takibi imkanı da sunuyor. Derinlik kontrolü ile zemin eğiminin değişmesiyle yansıtılan ekran da değiştiği için çok daha kullanışlı bir hâl alıyor.

Kalibrasyon, alıştırma/eğitme de gerekmiyor – anında hazır olması geleceğe daha da merakla bakmamızı sağlıyor. Demo videosunu aşağıda görebilirsiniz:

Bir yanıt yazın