Yael Naim: Toxic ama Britney Spears değil

yael naimBirkaç ay önce “ya bu şarkıyı bilmiyorum ama sözleri tanıdık.. aa Toxic lan bu” demiştim. Toxic neydi diye hatırlıyoruzdur herhalde. Evet, yıllar önce her yerde çalan, Britney Spears‘ın söylediği, bir türlü kaçamadığımız, pop olduğu için her yerde mecburen dinlenip ister istemez sözleri / melodisi akla kazınanlardan. Ama işte böyle de yeni insanları tanımamıza yaramıyor değil :) Bu arada yıllar önce dedim ama 2004müş.. Ne ara geçmiş o 8 yıl anlamadım. 3-4 diye tahmin ediyordum. Ama işte benim dinlediğimi Britney Spears değil Yael Naim söylüyormuş..

1978 Fransa doğumlu, az biraz Nil Karaibrahimgil görünümlü ama müzik olarak çok farklı. Victoires de la musique ödüllerinde, 2008 yılında World music kategorisinde yılın albümü, 2011 yılında yılın kadın şarkıcısı seçilmiş. Hanım kızımız pek yetenekli, güzel işler yapmış ama dünya çapında pek bilinmiyor gibi. Az da olsa faydamız dokunsun: Facebook ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz. 31.03.2012 tarihinde İstanbul’daymış, şu sıralar da tura devam ediyor sanırım.

Şarkıyı hatırlama amacıyla Britney Spears – Toxic:

Yael Naim – Toxic:

Toxic’in 5-6 dubstep versiyonuna rastladım ama hiçbirini tam beğenemedim. kimisi tamamen olmamış, kiminin intorsu güzel gerisi yok, kimisinin de drop’a kadar dubstep olduğu bile belli değil. Şu güzel ortamı bozmanın alemi yok dedim, paylaşmadım.

Onun yerine Yael Naim’in en popüler şarkısı ile bir canlı performansını paylaşayım.

En popüler şarkısı New soul:

İlginizi çekerse Rihanna – Umbrella cover’ı mevcut:

“Yael Naim: Toxic ama Britney Spears değil” hakkında 1 yorum

  1. Toxic tüm zamanların en efsanevi pop şarkılarından biridir. Grammy ödüllüdür. Britney Spears gibi dev bir pop yıldızı tarafından söylenmesi de şarkıyı ayrıcalıklı kılar.. Toxic’den hiçbir zaman kaçmadık, heryerde çalmasına rağmen üstüne kulaklıklarımızı takıp biz de dinledik.. Britney’e selam olsun.. Toxic bir klasiktir..

Bir yanıt yazın