100 Floors oyununun bütün bölümlerinin çözümleri ve açıklamaları

100 FloorsMerhabalar, geçenlerde 100 floors oyunu tanıtımını yapıp çözümlerini açıklamamıştım. Şimdi uğraşıp da sonraki bölüme geçemeyenlere yardımcı olmak için açıklamaları da yazıyorum. 100 floors main tower bölümlerinin tamamının (1-100) açıklamaları mevcuttur. Ayrıca; 100 floors Annex bölümlerinin çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz. 100 floors Seasons bütün bölümlerin çözümleri ve açıklamalarını isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. 100 Exits çözümleri ve 100 doors çözümleri de bulunmaktadır.

100 floors 1. bölüm çözümü:

Asansörün yukarı ok olan yeşil düğmesine dokunun. Kapı açılacaktır, büyük yeşil ok’a dokunarak sonraki bölüme geçin. Her bölümde sonrakine geçiş büyük yeşil ok’a dokunarak olur.

100 floors 2. bölüm çözümü:

Sağdaki çöp tenekesini dokunarak sola çekin,onun yerindeki duvarda duran yeşil oka dokunun. Alttaki eşyalar bölümüne geçecek. Alttaki bölümdeki yeşil oka dokunun, asansör düğmesinde kırmızının üstündeki boş alana dokunarak elinizdeki düğmeyi yerleştirin. Yerleştirdiğiniz düğmeye dokunun.

100 floors 3. bölüm çözümü:

Telefonu sağa ve sola yatırın

 

100 floors 4. bölüm çözümü:

Kapıları iki parmağınızda kenarlara sürükleyin.

 

100 floors 5. bölüm çözümü:

Telefonu sağa sola sallayın, merdiven düşecektir.

 

100 floors 6. bölüm çözümü:

Sağdaki saksıyı kenara çekin. Saksının arkasında kalan düğmeye dokunun. Aynı şekildeki diğer düğmelere de dokunun (1-3-5 – bir aralıklı).

100 floors 7. bölüm çözümü:

Telefonu sola yatırarak taşı düğmenin üstüne sürükleyin

 

100 floors 8. bölüm çözümü:

Meyveleri kenara çekin, muza geldiğinizde eşya olarak alta alacak. Muzu gorilde kullanın.

100 floors 9. bölüm çözümü:

Kapı üzerindeki dairelerin renkleri ile çerçevenin köşelerindeki dairelerin renklerini aynı yapın. Sol üstteki dışı da içi de siyah. Sağ üst dışı da içi de beyaz. Sol alt dışı siyah içi beyaz. Sağ alt dışı beyaz içi siyah.

100 floors 10. bölüm çözümü:

Telefonu sallayarak yılandan kurtulun. Ok yönünde, ok gibi kapıyı sürükleyin. Yani sol üstten sağ alta doğru, oku takip edin.

100 floors 11. bölüm çözümü:

Telefonu sağ-sol, yukarı-aşağı çevirerek bilyeleri göbekteki boşluğa yerleştirip 3 saniye bekleyin.

100 floors 12. bölüm çözümü:

Kırmızı düğmelere ne kadar kısa süreli basarsanız, toplar o kadar yükseğe çıkar. Yani iki kırmızı düğmeye de tek tek, dokunup en kısa zamanda parmağınızı çekmeniz gerekiyor.topların ikisi de yukarı değdiğinde kapı açılıyor.

100 floors 13. bölüm çözümü:

Telefonu sallayarak balyozu düşürün. Düşen balyoza dokunun. Aşağıdaki kullanılabilir eşyalar bölümüne gittiğinde dokunun ve 10 defa duvara dokunun.

100 floors 14. bölüm çözümü:

El tanıma sistemine 5 saniye dokunarak bekleyin.

 

100 floors 15. bölüm çözümü:

Sırasıyla 1, 6, 4 ve 3’e dokunun. Sebebi; rakamların bulunduğu tablonun (x o x tablosu gibi) köşeleri ile üstteki şekilleri eşleştirmek. 1. Sağ ve alt kenarı var; 1 gibi. 2. Üst, sol ve alt kenarı var; 6 gibi. 3. Üst sağ ve alt kenarı var; 4 gibi. 4. Sol ve alt kenarı var; 3 gibi.

100 floors 16. bölüm çözümü:

Yerdeki tornavidaya dokunarak eşyalara ekleyin. Sonra tornavidayı kullanarak köşelerdeki 4 vidayı sökün. Vidalara dokununca vidalar sökülüyor. Vidalarını çıkardığınız şekle tıklayarak eşyalara ekleyin. Telefonu ters çevirince kapı açılacaktır. (yukarı-aşağı)

100 floors 17. bölüm çözümü:

Telefonu sağa – sola yatırarak topu yönlendirebiliyorsunuz. Sağdaki ve soldaki düğmelerin üstüne getirmek gerekiyor. Ama belirli bir sıralaması var. Sıralama şöyle; sol, sağ, sağ, sol, sol, sol, sağ, sağ. Sıralamayı kapıdaki çizgilerin şeklinden bulabilirsiniz.

100 floors 18. bölüm çözümü:

Mavi ışıkların aynı anda yanıyor olması gerekiyor. Yanık kalma süreleri farklı olduğu için uzun sürenden, çabuk sönene doğru sıralamayla dokunmak gerekiyor. Ama yeterince hızlı olursanız sol üst, sol, sol alt, sağ alt, sağ üst sıralaması yeterli oluyor.

100 floors 19. bölüm çözümü:

Yerdeki beze dokunarak eşyalarınıza ekleyin. Eşyalardaki beze dokunduktan sonra camları silmeye başlayın =) evet, kapının camlarını dokunarak yukarı aşağı silmeniz gerekiyor. Cilala, parlat.

100 floors 20. bölüm çözümü:

Soldaki civataya dokunarak eşyalara ekleyin. Sağdaki repairs levhasını sola sürükleyin. Eşyalara eklediğiniz civataya dokunup, kapının sağ altındaki boşluğa dokunarak civatayı yerleştirin. Eşyalardan tornavidaya tıklayıp, yerleştirdiğiniz civataya dokunarak sıkın.

100 floors 21. bölüm çözümü:

Telefonu dik tutup, 5 saniye bekleyin.

 

100 floors 22. bölüm çözümü:

Eşyalarınızdan balyoza dokunarak seçin, sağdaki heykele 5 defa dokunarak kırın. Heykelin yerinde yazan N – E – W – S; North – East – West – South demek. Yani Kuzey – Doğu – Batı – Güney. Yani.. kapıyı sırasıyla; yukarı – sağa – sola – aşağı sürükleyin.

100 floors 23. bölüm çözümü:

Sağdaki düğmeye dokunarak ışığı açın. Eşyalarınızdaki sarı plakaya dokunduktan sonra kapıya dokunun. Plaka kapıya yerleşecek. Eşyalardan balyoza dokunun. Kapıda plakanın boşlukları nedeniyle açıkta kalan bölümlere sağdan sola sırayla dokunun.

100 floors 24. bölüm çözümü:

Kapıda 2 yukarı ok olduğu için, iki parmakla kapıyı yukarı sürükleyin. Kapı açıkken yukarı doğru yeşil oka dokunun.

100 floors 25. bölüm çözümü:

Zemindeki dairelerle aynı şekli kapıda ayarlayın. Soldaki en altta, soldan ikinci en üstte. Üçüncü en üstün biraz altında, sağdaki en altın biraz üstünde. Başlangıç halindeyse sağdakini değiştirmenize gerek kalmayacak.

100 floors 26. bölüm çözümü:

Bütün pillere dokunarak aşağıya toplayın. Altlarında X1 X2 ve X3 göreceksiniz. Bunlar katsayıları. Pillerdeki rakamlarla bu katsayıların çarpımının toplamının 100 olması gerekiyor. Neden 100 seçtiklerini bilmiyorum ama deneme yanılmayla bulmuştum anca. Yani şöyle olması gerekiyor; soldakiler 5v, 1v. Ortadakiler 20v 1v, sağdakiler 20v 5v.. (2×5)+(2×1)+(3×20)+(3×1)+(1×20)+(1×5)=100

100 floors 27. bölüm çözümü:

Sağdaki aleti sağa ittirin. Eşyalardan balyoza dokunduktan sonra duvardaki çatlağa dokunun. Duvardaki alyanı alın. Eşyalardan alyana dokunun. Kapının ortasındaki boşluğa dokunarak alyanı boşluğa yerleştirin. Alyana dokunarak parmağınızı saat yönünde 5 tur çevirin.

100 floors 28. bölüm çözümü:

Üstteki noktalara uygun olarak kapıya dokunun. İki defa dokunun bekleyin, üç defa dokunun bekleyin, bir defa dokunun bekleyin, iki defa dokunun.

100 floors 29. bölüm çözümü:

Allah belasını versin bu bölümün =) ciddi anlamda tek zorlandığım bu bölümdü. Telefonu düz bir zemine, masanızın üstüne koyup 5 saniye bekleyin.. böyle bölüm mü olur yahu.

100 floors 30. bölüm çözümü:

Yelkovanı çevirerek kapıdaki saati, şimdiki saate getirip sağdaki kola dokunun. Telefonunuzdaki saat ile kolunuzdaki uymayabilir, dikkatli olun.

100 floors 31. bölüm çözümü:

Tornavidayı kullanarak levhanın sağındaki ve solundaki vidaları dokunarak çıkartın. levhayı ters dönecek şekilde sürükleyin, tam ters olduğunda bırakın.

100 floors 32. bölüm çözümü:

Her petekteki simgelerin adetlerini birer sayı olarak düşündüğünüzde 1den 7ye kadar numaralar oluşuyor. Buna göre sıralayarak yerleştirin. Üst 1,2. Orta 3,4,5. Alt 6,7.

100 floors 33. bölüm çözümü:

Her simgenin ayrı rengi var. Görülen simgenin rengindeki düğmeye basılması gerekiyor. Kar tanesi beyaz. Bulut beyaz. Kiraz kırmızı. Ateş kırmızı. Armut sarı. Muz sarı.

100 floors 34. bölüm çözümü:

What’s your name sorusunun cevabı 100 floors. Sağ üstten 2. kutudaki “I”ya dokunun. Onun altındaki “O”, onun solundaki “O” kutularına dokunun. 100 yazmış olduk. Sonra altındaki “F”, onun yanındaki “L”, onun altındaki “O”, onun sağındaki “O”, onun sağındaki “R”, onun sağındaki S kutularına dokunun.

100 floors 35. bölüm çözümü:

Sağdaki prize dokunun. Üstteki F floor demek, kapıdaki ışıklarla bulunduğunuz katı, yani “35” yazın.

100 floors 36. bölüm çözümü:

Resimde aşağıdan yukarı ok gösterilen bir ada mevcut. Çevresinde de elma, ay, balık, köpek ve uçak simgeleri var. Resimdeki ok, sıralamanın aşağıdan yukarıya doğru olacağını gösteren ipucu. Yani simgelere şu sırayla dokunmak gerekiyor: 1 balık, 2 köpek, 3 elma, 4 uçak, 5 ay.

100 floors 37. bölüm çözümü:

Soldaki fıçıyı kenara sürükleyin, düğme boşta kaldığından 1. ışık yanacak. Duvarın sol üstündeki bölüme dokunun, açılan bölmedeki topa dokunarak eşyalara ekleyin. Düğme boşta kaldığından 2. ışık da yanacak. Kapının yanındaki topu, telefonu arkaya eğerek hareket ettirip 3. düğmeyi boşta bırakıp kayıpı açabilirsiniz.

100 floors 38. bölüm çözümü:

3 saat var. Çapları farklı ama bunun bir etkisi yok tabii. Hepsi kendi yeşil bölgesinde olduğu an aynı zamandaysa kapı açılıyor. Yani dokunma sıralaması: 1 sol, 2 üst, 3 alt şeklinde olacaktır. Zamanlamaya dikkat etmeniz gerekiyor. İlk önce sola dokunup, ok aşağıdayken üsttekine dokunup, üsttekinin oku soldayken alttakine dokunmak gerekiyor.

100 floors 39. bölüm çözümü:

4 çizgi ile kapıdaki ışıkları yakmak gerekiyor, kapı dışındaki bölümlere çıkmak serbest. One touch drawing oynadığımdan olabilir, oldukça kolay gelmişti. Çözüm için farklı kombinasyonları mevcut, sanırım anlatmak için en kolayı şu şekilde: sol alt köşeden başlayıp sağ alt köşeye kadar gidin. Sonra sol üst çapraza gidin, sol üstten ikinciye varmış olacaksınız. Oradan aşağıya gidin, sol alttan ikinciye varmış olacaksınız. Oradan sağ üst köşeye doğru ilerleyin.

100 floors 40. bölüm çözümü:

Hastanelerde hemşirelerin “şşt” portrelerine alışkınız. Telefonunuzun sesini kapatın.

 

100 floors 41. bölüm çözümü:

Her sinek kendi tarafındaki şeklin ne olması gerektiğini gösteriyor, seçmeniz gereken şekilleri sineklere dokunabilirsiniz. Sol üst üçgen, sağ üst çizgi, sol alt iki içgen (kum saati), sağ alt üçgen.

100 floors 42. bölüm çözümü:

Sağ alttaki düğmeye dokunarak ışığı kapatın. Sol üstte üçgen, sağ altta baklava görünecek. kapıları sağa ve sola çekin. Sol altta daire, sağ üstte kare görünecek. Kapıları yukarı ve aşağı çekin. Şimdi kapılarda gördüğünüz şekilleri yerleştirin. Sol üst üçgen, sağ üst kare, sol alt daire, sağ alt baklava.

100 floors 43. bölüm çözümü:

Çiçekleri kenara çekin. Eşyalarınız arasından bilyeyi seçip soldaki boşluğa yerleştirin. Sonra bilyeyi yönlendirmek için telefonu belirtilen yönlere yatırmanız gerekiyor. Önce aşağı, sonra sağa, sonra yukarı, sonra sağa, en son da aşağı. Bilye yeşil düğmeye bastırdığında kapı açılacaktır.

100 floors 44. bölüm çözümü:

Sağdaki çiçeği sola sürükleyin. 1G, 2W, 3B, 4W yazıları var. G: gray (gri), W: white (beyaz), B: black (siyah). Dolayısıyla; kapıdaki 4 renk soldan sağa sırayla bu renklerde olacak şekilde dokunun: 1: gri, 2: beyaz, 3: siyah, 4: beyaz

100 floors 45. bölüm çözümü:

Eşyalarınızdan balyozu kullanarak sol üstteki klimayı bir defa dokunarak kırın. Kapının sol altında yerde duran bıçağı alın ve balonun ipini kesmek için kullanın. Balon uçmaya başladığında telefonu sola yatırarak balonun tavandaki düğmeye denk gelmesini sağlayın.

100 floors 46. bölüm çözümü:

Şekillerin yansımalardaki görüntüleri oluşturacak şekilde çevirin. Yansıma ile şekiller birebir aynı olmadığından zorluk çıkarabiliyor. Bunun için her simgenin çıkıntılarını kontrol edin, buna göre şaşırmazsınız. Tam çözüm vermek gerekirse:
Sol bölüm: üst 3, orta 3, alt 2.
Orta bölüm: üst 3, orta 2, alt 1.
Sağ bölüm: üst 3, orta 3, alt 2.
Yine olmadıysa, daha da kolaylık olsun diye ekran görüntüsü aldım. Buradan ulaşabilirsiniz. Bu iyiliğimi de unutmayın ;)

100 floors 47. bölüm çözümü:

Sağ alttaki elektrik simgesinden başlayıp, kapıya kadar çevreden dolanarak elektrik hattı geçirmeniz gerekiyor. Hat çizgileri tam yerine oturmamış görünüyor ama sorun değil, yönü doğru olsun yeterli. Sonuç şu şekilde olacaktır.

100 floors 48. bölüm çözümü:

Bıçak kullanarak kapının üstündeki sarmaşıkları kesin. Kapıdaki renkler, çevredeki o renkteki çiçekleri tanımlıyor. Yani beyaz: 5, Sarı: 5, Pembe: 4. Her renge sayısı kadar dokunun.

100 floors 49. bölüm çözümü:

Enter password.. Oradaki harflerle “password” yazmanız gerekiyor. Bunun için gerekli düğmelere basın. Pa S S W O Rd.

100 floors 50. bölüm çözümü:

Seri bir şekilde kapıya dokunun. Üstteki bar tamamen yeşil olana kadar devam edin.

 

100 floors 51. bölüm çözümü:

Kapıya kılıcın şeklini çizin. Yani: birinci kolonun ortası, ikinci kolonun tamamı, üşüncü kolonun ortası, dördüncü kolonun ortası siyah olacak şekilde dokunun.

100 floors 52. bölüm çözümü:

Hayı 2012 yazınca olmuyor. Bizde bu görüntü yılbaşı ama diğer ülkelerde christmas. yani 25 aralık, ama 25.12 yerine 12.25 kullandıkları için de kar tanelerine dokunarak 1225 seçin.

100 floors 53. bölüm çözümü:

Üstteki kancayı aşağı çekerek kutuyu kaldırın. Onun yerinde görünen elektrik prizini dokunarak çekin. Tellerin arkasındaki tel kesme aletini alın. Ve onu kullanarak tellere dokunun.

100 floors 54. bölüm çözümü:

Enter password bölümü gibi burada CODE yazmak gerekiyor. A=01 ipucu var. yani B=02 … Z=26 ingilizce alfabesine göre her harfin sırası. CODE yazmak için 03150405 tuşlarına dokunmak gerekiyor.

100 floors 55. bölüm çözümü:

Telefonu yatay tutun (televizyon uzaktan kumandası gibi), yavaş yavaş sağa sola yatırın. Başka şekiller gelmeye başlayacaktır. Bu gelen şekilleri renk olayına göre boşlukları dolduracak şekilde yerleştirin.

100 floors 56. bölüm çözümü:

Üst sıra: 4. İkinci sıra: 3,5. Üçüncü sıra: 5. Dördüncü sıra 2,4.

 

100 floors 57. bölüm çözümü:

Kırmızı düğmeye dokunarak kancayı güllenin hizasına getirin. Kaçcayı aşağıya çekerek gülleye geçirin. Düğmeye basarak kancayı kapının hizasına getirin. Gülleye dokunup aşağı veya yukarı sürükleyin, 3 defa tekrarlayın.

100 floors 58. bölüm çözümü:

329.6 görünen yerlerde Mİ (sağdaki beyaz tuş), 293.7 görünen yerlerde RE (ortadaki beyaz tuş), 261.6 görünen yerlerde DO (soldaki beyaz tuş) basın. Yani sonuç olarak şöyle oluyor. 3 2 1, 2 3 3, 3 1 2, 2 3, 2 1

100 floors 59. bölüm çözümü:

Yerde soldaki taşı ve sağdaki sopayı al. Taşı kullanarak sol üstteki pencereyi kır. Büyütece ışık gelecek. Büyütece dokunarak ışığın yerdeki odunlara gelmesini sağla, alev alacak. Eşyalarından tahtaya dokunarak alev alan odunlara dokun, tahtanın ucu alev almış olacak. Alev alan tahtayı kullanarak sağdaki donmuş kapı koluna dokun, kapı kolunun buzu çözülecek. Kapı kolunu çekerek kapıyı açabilirsin.

100 floors 60. bölüm çözümü:

Kapının üstündeki ok nedeniyle soldan sağa doğru olduğu anlaşılıyor ama aşağıdan yukarıya doğru olduğunu zor farkettim maalesef. Ucu yanan odunu kullanarak kapının solunda ve sağında kalan meşaleleri ateşleyin, açık mavi gözler belirecek. aşağıdan yukarı olarak bakıldığında sırasıyla: 4 defa kırmızıya, 2 koyu maviye, 1 defa beyaza, 4 defa açık maviya dokunun.

100 floors 61. bölüm çözümü:

6:30’un 24 saatlik karşılığı 18:30. yukarıdaki bölüme simgelerle 1830 yazmak gerekiyor. Sol ortadaki I‘yı 1. göze, Sol üstteki F ve sağ alttaki ters L‘yi ikinci göze, Sağ ortadaki 3‘ü üçüncü göze, Sol alttaki L ve sağ üstteki ters L‘yi dördüncü göze sürükleyin.

100 floors 62. bölüm çözümü:

Eşyalardan bıçağı seçip, kapının sol altındaki lazer kutusunun üzerinde parmağınızı kaydırın. Yukarıdan aşağıya yapmanız yeterli olacaktır. Şimdi lazeri kapının üzerinden geçirmeye çalışıcaz. Bunun için 4 defa sol oka, 3 defa sağ oka dokunmanız yeterli. Sol oka dokunduğunuzda sol bölüm sabit olup sağdakiler değişiyor, sağ oka dokunduğunuzda sağ bölüm sabit kalıp soldakiler değişiyor. Lazer kapının üzerine geldiğinde 1 saniye kadar bekleyin.

100 floors 63. bölüm çözümü:

Telefonu sola yatırarak kayayı soldaki düğme üzerine getirin. Üstteki ışıklar değişecektir. Işıkların yeni hallerine göre kapıdaki karelerdeki ışıkları yakın ama sol üstteki oktan anlaşılacağı gibi, birebir aynısını değil, yansımasına göre ışıklar ayarlanmalı. Yani; 1 sütunda: alttaki ikisi, 2. sütunun tamamı, 3. sütunun en üstü ve en altı, 4. sütunun alttaki üçü, 5. sütunun üstten ikincisinin yanıyor olması gerekiyor.

100 floors 64. bölüm çözümü:

Kapının ortasındaki gözbebeğine dokunup saat yönünde sürükleyerek çevirin. Yörünge olarak sarı büyütecin çerçevesini baz alın. Hızlı hızlı çevirin, doğru yaptığınızda üstteki barın dolmaya başladığını göreceksiniz. Tamamen dolana kadar devam edin. İki çorba karıştır desem kaçarsın, şu yaptığın işe bak diyenlere kulak asmayın :)

100 floors 65. bölüm çözümü:

Yerde duran topu dokunarak eşyalarınıza ekleyin. Ucu yanan tahtayı üstteki yangın söndürücüye dokunarak kullanın. yangın söndürücü çalışıp bütün katı su basacak. Topu sağ bölümdeki alana bırakın, top yükselip düğmeye basarak kapıyı açacak.

100 floors 66. bölüm çözümü:

Sağ alttaki sopaya dokunarak eşyalara ekleyin. Eklediğiniz sopayı kullanarak kapının solunda duvara asılı olan kancaya dokunup onu da eşyalara ekleyin. Kancayı kullanarak kapının tokmağına dokunun, kancalı sopa kapıya asılı olacak. Sopayı aşağıya sürükleyerek kapıyı yıkın.

100 floors 67. bölüm çözümü:

Sağ alttaki saksıyı güneşin yeri aydınlattığı bölüme getirin. Sağ üstteki çiçeğe dokunun. Sol bölüme uçup gidecek, tekrar dokunun. Bu sefer saksıya düşecek. Saksıyı musluğun altına getirin, musluğa dokunun. Çiçek büyüyecek. Büyüyen sarı çiçeği güneşin yeri aydınlattığı bölüme sürükleyin, çiçek beyaz olup kapı açılacak.

100 floors 68. bölüm çözümü:

Kapının önündeki yıldıza dokunarak eşyalara ekleyin. Sağdaki kapı koluna dokunarak sandık yukarı çıkana kadar bekleyin. Sandık yukarıdayken, kapı kolunu bırakıp yerdeki kareye dokunup eşyalara ekleyin. Eşyalardan yıldızı seçin. Kapı koluna dokunarak tekrar sandığı kaldırın. Sandık yukarıdayken yerdeki boş kalan yıldız şekline dokunarak elinizdeki yıldızı oraya yerleştirin. Kapı açılacaktır.

100 floors 69. bölüm çözümü:

Üstteki avizenin en üst bölümüne dokunarak avizenin düşmesini sağlayın. O düşerken sağdaki balığa dokunun. Zamanlamayı ayarlayarak balık ile avizenin çarpışmasını sağlayın. Avize sekerek ahtapotu ittirecek, böylece kanalizasyon kapağının önü açılmış olacak. Su oradan gittikten sonra bıçağı kullanarak kapıdaki yosunları kesin.

100 floors 70. bölüm çözümü:

Sol, sağ, sol, sol, sağ, sol, sağ yaparak 6. odayı buluyoruz. Üstteki işarete göre orada da sağ yaparak tamamlıyoruz.

 

100 floors 71. bölüm çözümü:

Karşısında kalan şeklin tersini yapmanız gerekiyor. Bunu yaparken iç kısımlar içte, dış kısımlar dışta olarak bakmak gerekiyor. Ekran görüntüsündeki gibi çözebilirsiniz.

100 floors 72. bölüm çözümü:

Bir güncellemede bölümün çözümünü değiştirmişler. Eskiden şu şekildeydi: Köşe sayılarına göre sırayla finish çizgisine sürükleyin. 1- çember, 2- üçgen, 3- kare, 4- beşgen. Altıgeni sürüklemeye gerek kalmadan kapı açılacaktır. Yeni çözümü: Yollarda 5 çizgi var. Şekilleri köşe sayılarına göre sırayla bitiş çizgisine yakın olacak şekilde yol çizgilerine yerleştirin. 1. çizgi çember, 2. çizgi üçgen, 3. çizgi kare, 4. çizgi beşgen, 5. çizgi altıgen.

100 floors 73. bölüm çözümü:

İşlem sonuçlarından 73 çıkarmaya çalışıyoruz. Gidilecek yönler; Sol: 0+20=20, Sol: 20*2=40, Aşağı: 40-10=30, Sağ: 30*3=90, Yukarı: 90/2=45, Sağ: 45+15=60, Yukarı: 60/4=15, Sol:15*5=75, Aşağı: 75-5=70, Sol: 70+3=73

100 floors 74. bölüm çözümü:

Yerdeki düğmeye bastığınızda kapının etrafındaki bölümlerde çeşitli renkler yanıyor. Her bölümdeki rengi takip edip, nerede kullanılmadıysa onu kapıdaki yerde işaretlemek gerekiyor. Sonuç olarak: Sol üst: Yeşil, Üst: Sarı, Sağ üst: Mavi,Sol alt: Mor, Alt: Kırmızı, Sağ alt: Açık mavi.

100 floors 75. bölüm çözümü:

Sağdaki kefedeki küçük ağırlığı alın. Yerdeki üç tane ağırlığı sağ kefeye sürükleyin. Eşyalara eklediğiniz küçük ağırlığı sol kefede kullanın. Üstteki kırmızı ışıklardan biri yeşil olacak. Diğeri nasıl olacak diye çıldırmayın, telefonu dik tutunca o da yanıyor ve kapı açılıyor.

100 floors 76. bölüm çözümü:

Sürüklemeli yapboz tarzında kapıyı şu şekle getirin. Sonrasında eşyalardan kare kapıyı, kapının ortasında kullanın.

100 floors 77. bölüm çözümü:

Kapının yanındaki yeşil düğmeye basılı tuttuğunuzda kapıdaki bütün bölümlerin ayrı rengi olduğunu göreceksiniz. En altın bir solundaki bölümde yeşil var. O yanana kadar yeşil düğmeyi basılı tutun, orası yandığında bırakın.

100 floors 78. bölüm çözümü:

Zarın şeklini belirlememiz gerekiyor. Sol kolonun ortası kahverengi, ikinci kolonun üstü mavi, ikinci kolonun ortası yeşil – oyun tarafından veriliyor, ikinci kolonun altı siyah. Üçüncü kolonun ortası kırmızı, dördüncü kolonun ortası beyaz. Çözülmüş haline şuradan ulaşabilirsiniz.

100 floors 79. bölüm çözümü:

Kapıdaki şekli yerdekine benzetmeniz gerekiyor. Kapalı yollara girmeden sol alttan başlayabilirsiniz. Son hali: 79. bölümün çözümü.

100 floors 80. bölüm çözümü:

Yukarıdaki numaralara göre meşaleleri eşyalarınızdaki ateş ile yakın. numaralar ters olarak 132.54.0.53. olarak görünüyor, tabii bu sağdan sola doğru meşale sıralaması. Her “.” görünen yerde de yerdeki taşa dokunun. Yani soldan sağa olarak sıralama şu şekilde: 5-3-4 TAŞ, 1-2 TAŞ, TAŞ, 1-3 TAŞ.

100 floors 81. bölüm çözümü:

81. bölüm olduğu için: Telefonu baş aşağı tutup “9”, “X”, “9” ve “=”e dokunun, kapı açılacaktır. 9X9=81

100 floors 82. bölüm çözümü:

Bu bölüm biraz karışık. Pek anlam veremediğim için baya uğraştırdı. Kapının sağ gözünün hizasında yere dokunun. (çok az sağında aslındla). Yerden sol göz çıkacak, dokunarak eşyalara ekleyin. Eşyalardan göze tıklayarak kapının sol gözüne dokunarak yerleştirin. Sol göz sola, Sağ göz sağ alta bakacak şekilde çevirin. Yani sol göze 2, sağ göze 7 defa dokunun. Kapının solunda kapı kolu çıkacak. Kapı koluna dokunarak eşyalara ekleyin. Eşyalardan kapı koluna dokunduktan sonra duvarın sağ alt köşesine dokunarak kapı kolunu yerleştirin. Kapı koluna bir parmağınızla basılı tutunca kapı açılacak, diğer parmağınızla yukarı ok’a dokunun. 82. bölüm çözümüne buradan ulaşabilirsiniz.

100 floors 83. bölüm çözümü:

Tangram yapmanız gerekiyor. 83. bölüm çözümüne buradan ulaşabilirsiniz.

 

100 floors 84. bölüm çözümü:

Eski 50. bölüm tarzında zor bir bölüm. Öncelikle kırmızı düğmeye dokunun. Çıkan ses, doğru yaptığınızda çıkacak olan sestir. Yanlış yaptığınızda ise korna gibi bir ses çıkıyor. Yapmanız gereken 1) Üçgen: Üç düğmeye aynı anda dokunun 2) Çizgi: Kırmızıya dokunun 3) Artı: Mavi düğmelere aynı anda dokunun 4) Üçgen: Üç düğmeye aynı anda dokunun. Korna sesi duyunca baştan başlayın. Küfür etmeyin, kolay gelsin.

100 floors 85. bölüm çözümü:

Kapının üstünde 21331112 yazıyor. Aşağıda üç mum var. Üstteki sırayla mumlara dokunulacak ama aşağıdaki eşyalar ile. Sarı renkli rakamlar için eşyalardan ateş, siyah renkliler için bıçak kullanılacak. Yani önce 2. 1. ve 3. mumları ateşle yakın, sonra 3. ve 1. mumları bıçakla söndürün, 1. mumu ateşle yakın, sonra 1. ve 2. mumu bıçakla söndürün.

100 floors 86. bölüm çözümü:

Kapının üstündeki rakamlara dokunup dönüş yönüne göre saati oraya getirmek gerekiyor. İlk sayı olan 11 için önce bir tam tur çevirip sonra 11’e getirmek daha kolay sanırım. Doğrudan getirince sorun çıkarabiliyordu. Diğerleri için tam tur çevirmeyin. Dönüş yönleri şu şekilde: 11 saat yönünün tersine, 5 saat yönünde, 1 saat yönünde, 8 saat yönünün tersine, 12 saat yönünde.

100 floors 87. bölüm çözümü:

Telefonunuzu sallayın. Ayı uyanacaktır. Ayıya dokunarak sola gitmesini sağlayın :) arkasında asansör düğmeleri belirecek ama dokunmayın, Ayı tekrar uyuyana kadar bekleyin, ayı uyuduğunda düğmelere dokunun.

100 floors 88. bölüm çözümü:

Bu bölüm Cut the rope oyununu aklıma getirdi. Burada amaç bütün şapkalardan geçirmek. Sol üstteki şapkayı klimadan etkilenmemek için onun seviyesinden daha aşağıya indirin. Sağ ortadaki şağkayı sağ alttaki ile aynı hizaya gelecek şekilde sürükleyin. Sağ üstteki şapkaya dokunarak ağız kızmının yukarı gelmesini sağlayın ve topu sağ üst şapkaya bırakın. Sağ üst, sol üst, sol alt, sağ orta, sağ alt şeklinde giderek yolu tamamlayacaktır. Çözülmüş haline buradan ulaşabilirsiniz.

100 floors 89. bölüm çözümü:

Se Si Ni Fi Fo. Açıklama isterseniz şu şekilde: 36. bölümde yerden yukarı doğru sıralama vardı. Bunda da aynı ok var ama simgelerin isimlerinin ingilizcelerinin harf sayılarının kelimeyle yazılışlarının ilk iki harfini seçiyoruz. Yürü be! Dünyayı kurtarıcaz.
1) Hindistan cevizi > Coconut > 7 harf > Seven
2) Muz > Banana > 6 harf > Six
3) Ananas > Pineapple > 9 harf > Nine
4) Elma > Apple > 5 harf > Five
5) Armut > Pear > 4 harf > Four

100 floors 90. bölüm çözümü:

Küçük ayı takım yıldızı şeklindeki bütün ışıkları yakmaya çalışıcaz. Birinci düğmeye 4, İkinci düğmeye 3, Üçüncü düğmeye iki defa dokunun. Son ışık harici yanıp düğmeler inaktif hale gelecek. Kapının sağ üstünde arkaplandaki diğer noktalardan büyük bir nokta var, ona dokunarak kapıyı açabilirsiniz.

100 floors 91. bölüm çözümü:

Sağ alttaki fırçaya dokunarak eşyalara ekleyin. Fırçayı kullanarak sağ alttaki beyaz bölümü temizleyin. 16 rakamı çıktığında temizlemeyi bırakıp bir defa dokunun. Kapıda renkler belirecektir. Üst bölüm turuncu, açık mavi, koyu mavi, Alt bölüm yeşil, pembe, sarı olacak şekilde renklere dokunun.

100 floors 92. bölüm çözümü:

Okların yönünü şu şekilde değiştirin: Sol üst yukarı, sağ üst sağ, sol alt yukarı, sağ alt aşağı.

100 floors 93. bölüm çözümü:

Soldaki düğmeye 9, sonrasında sağdaki düğmeye 2 saniye basılı tutmak gerekiyor. ama en az 9 değil, tam 9.

100 floors 94. bölüm çözümü:

Kapının üzerinde 11 yazıdığı için ışıklarla roma rakamlarıyla 11 (XI) yazmaya çalışıyoruz. Her lambaya 2 defa dokunduğunuzda istediğiniz şekli elde edeceksiniz.

100 floors 95. bölüm çözümü:

Sağda yan çevrilmiş olarak 8/26 yazıyor. İngilizce alfabesinde 26 harf var ve 8. harf H olduğundan ve yana çevrilmiş olarak yazıldığından yatay H işaretlemek gerekiyor. Yani, Üst bölümün tamamı yeşil. Orta bölümün sadece ortası yeşil, sağ ve solu sarı. Alt bölümün tamamı yeşil.

100 floors 96. bölüm çözümü:

Çubuk yatay olarak en üste. T onun altına. Kare sağa, Ters L sola, Z aşağıya. 96. bölüm çözümüne buradan ulaşabilirsiniz.

100 floors 97. bölüm çözümü:

Bıçağı kullanarak balonu patlatın, çıkan kartı eşyalara ekleyip asansörün kapısının üstüne yapıştırabilirsiniz. 735 yazıyor, 3*5*7*7=735 olduğundan rakamlarla 3577 yazmak gerekiyor.

100 floors 98. bölüm çözümü:

Fırçayı kullanarak sol alttaki beyaz bölümü temizleyin. 51782 yazacak. Hesap makinası ekranlarında rakamlar çizgilerin birleşmesiyle oluşur. Bu bölümde her rakamda kaç çizginin yandığını – kaç çizgiden oluştuğunu belirteceğiz. 51782 için: 5: 5 çizgiden, 1: 2 çizgiden, 7: 3 çizgiden, 8:7 çizgiden, 2: 5 çizgiden oluşmaktadır. Yani, hesap makinesinden 52375 tuşlayıp enter’a dokunun.

100 floors 99. bölüm çözümü:

3+3×4=4×5-5 yazılacak. + ve – için telefonunuzun ses ayar düğmelerini kullanın.

100 floors 100. bölüm çözümü:

Harita üzerinde 4 tane sarı nokta var. 3ü görünüyor bir tanesi 3. satırdaki noktanın bulunduğu kare açıldığında görünüyor. Noktaların bulunduğu yörüngelerin karelerini açmak gerekiyor. Yani her nokta satır sayısını, her yörünge sütun sayısını temsil ediyor. ilk noktanın bulunduğu yörüngeyi ilk olarak sayıyoruz ve 1. satırın ilk karesini açıyoruz. Sonraki sarı nokta iki yörünge sonra olduğundan 2. satırun 3. karesini açıyoruz. Sonraki sarı nokta 2 yörünge sonra olduğundan 3. satırın 5. karesini açıyoruz. Sonuncu sarı nokta bir sonraki yörüngede olduğundan 4. satırın 6. karesini açıyoruz. 100. bölümün çözümüne buradan ulaşabilirsiniz.

 

Main tower bölümü tamamlandı, Annex’e geçebilirsiniz. 100 floors Annex bölümlerinin çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz. 100 floors Seasons bütün bölümlerin çözümleri ve açıklamalarını isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Anlaşılmayan bölüm, değiştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz bir şey varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

İyi eğlenceler.

“100 Floors oyununun bütün bölümlerinin çözümleri ve açıklamaları” hakkında 38 yorum

  1. Kardeş 86.bölümü dediğin gibi yapıyorum mesela ilk önce 11 e basıyorum sonra 1tam tur döndürüp 11’e getiriyorum diğerleri için de aynısını yapıyorum ama olmuyor mümkünse video koyabilirmisin yada daha açık bi şekilde anlatabilirmisin (oyunu güncelledim en son versyon oldu) şimdiden teşekkürler

    1. Koray Öksüztepe

      Ateşle yakmanın aynı işlemi yapılıyor. Yani önce ateşe dokunup mumlara dokunduğun gibi, önce bıçağa dokunup işaretledikten sonra mumlara dokunmak gerekiyor.

      Tekrar denediğimde bir sorun olmadı ama bu bölümden daha önce de şikayet gelmişti. Bir hata olabilir.

Bir yanıt yazın