DOOORS oyununun bütün bölümlerinin çözümleri ve açıklamaları

100 floors, 100 exits ve 100 doors X‘in bütün açıklamalarını verince, görüntülerini beğenmesem de hadi bunu da kurcalayıp çözümlerini yazayım dedim. Buyrun:

DOOORS 1. bölüm çözümü:

Kapıya dokunun.

DOOORS 2. bölüm çözümü:

Telefonu dik tutup, sola doğru yatırın. Top sola gittiğinde kapı açılacaktır.

DOOORS 3. bölüm çözümü:

Telefonu dik tutup sola doğru yatırın. Topun eski konumunda anahtar belirecek. Anahtara dokunun, eşyalarınıza aklenecektir. Eşyalarınızdaki anahtara dokunup kapıya dokunun.

DOOORS 4. bölüm çözümü:

Soldaki ipi çekin, kapıda boşluk olduğunda kapıya dokunun.

DOOORS 5. bölüm çözümü:

Soldaki lambaya dokunun, altından kapı tokmağı çıkacak. Dokunarak eşyalarınıza ekleyin. Eşyalarınızdaki kapı tokmağına dokunup, kapıya dokunun. Tokmak kapıya eklendiğinde kapıya dokunarak açın.

DOOORS 6. bölüm çözümü:

Soldaki ışık düğmesine dokunarak ışıkları kapatıp açın. Her seferinde kapının üstündeki kırmızı noktalardan birisi yeşil olacak. Hepsi yeşil olduğunda kapıya dokunun.

DOOORS 7. bölüm çözümü:

Kapının üstündeki şekli yandakilerle sağlayın. Siyah olanlar: sol üst, sağ orta, sol alt. Beyaz olanlar: Sağ üst, sol orta, sağ alt.

DOOORS 8. bölüm çözümü:

Soldaki çiçeğin sağ üstündeki kırmızı noktaya dokunun, eşyalara eklenecek. Kapıyı sağdan sola doğru sürükleyerek açın.

DOOORS 9. bölüm çözümü:

Soldaki çarkın açıkta kalan dairesi sol alttayken sağdaki çarka dokunun. ikisi de yeşil olduğu zamanda kapıya dokunun. Zamanlamayı denklemek biraz zor gelebilir ama yapılmayacak kadar değil.

DOOORS 10. bölüm çözümü:

Telefonu sola sağa sallayarak ateşi söndürüm. Yanmış odunlara dokunarak altındaki kolu eşyalara ekleyin. Soldaki çiçeğe birkaç defa dokunarak sola çekin. Sol ortadaki daireye kolu yerleştirin. Kola dokunduğunuzda dönmeye başlayarak kapı açılacaktır.

DOOORS 11. bölüm çözümü:

Eşyalarınızdaki kırmızı iğneyi ortadaki kapının üstüne yerleştirin. Ortadaki kapıya iki defa dokunduğunuzda kapı açılacaktır.

DOOORS 12. bölüm çözümü:

Üstteki iskambil kağıtlarının rengine göre yandaki düğmelerin renklerini ayarlayın. Sol: üst siyah, orta kırmızı, alt kırmızı. Sağ: üst kırmızı, orta beyaz, alt siyah. Kapıya dokunun.

DOOORS 13. bölüm çözümü:

Telefonu şekildeki gibi sallayın. Kapıya dokunun. Soldaki ateşteki meşaleyi kullanarak örümcek ağını yakın.

DOOORS 14. bölüm çözümü:

Kapının üstündeki şekil gibi, sol üstten sağ alta doğru sıralanacak şekilde düğmeleri kaydırın.

DOOORS 15. bölüm çözümü:

Sol alt köşeye dokunarak bombayı eşyalara ekleyin. Bombayı işaretleyip, kapıya dokunun. Meşaleyi kullanarak bombayı ateşleyin. Kapının yanındaki oklarda gösterildiği sırayla ipleri çekin. Sol, sağ, sol, sol, sol, sağ, sağ.

DOOORS 16. bölüm çözümü:

Telefonu, adamın bulunduğu şekle getirin. Yani tavanın fotoğrafını çekiyormuşsunuz gibi. Bu konumdayken kapıya dokunun.

DOOORS 17. bölüm çözümü:

Telefonu sola yatırarak kayayı kenara çekin. Kayanın eski konumunun arkasında kalan ışık düğmesine dokunun. Işık kapandığında E ve T harfleri belirecek. E, 11 – T 7 kareden oluşuyor. Bu yüzden soldaki saate 11, sağdakine 7 defa dokunun.

DOOORS 18. bölüm çözümü:

Soldaki kırmızı düğmeye dokunun, top en üst noktasındayken tekrar dokunun. Çift zıplama yaptırarak tepeye ulaştırmaya çalışılıyor. Aynı işlemi sağdaki için tekrarlayın. Üst üste basmak da işe yarayabilir.

DOOORS 19. bölüm çözümü:

Soldaki kapıyı yukarıya sürükleyin. Düğmeye dokunun. Sağdaki kapıyı yukarı sürükleyin, turuncu topu eşyalara ekleyin. Kapıları aşağıya sürükleyerek kapatın. Topu kullanarak tavandaki beyaz düğmeye dokunun. Şimdi ortadaki kapıyı yukarıya sürükleyebilirsiniz.

DOOORS 20. bölüm çözümü:

Renkleri düzenlemek gerekiyor. çarklara belirtildiği kadar dokunun:
Sol: üst 3, orta 7, alt 2.
Sağ: üst 5, orta 6, alt 6.
Kapıya dokunun.

DOOORS 21. bölüm çözümü:

Telefonu masanın üstüne koyun. Kapıyı sağa doğru sürükleyin.

DOOORS 22. bölüm çözümü:

Yerin sol altına tıklayın, çıkan büyüteci eşyalara ekleyin. Büyüteç ile sağdaki kaplanın sağ arkasındaki dövme gibi yere bakın. Renkleri bu meyve/sebzelerin renginde ayarlamak gerekiyor. Sol alttan başlayıp, sağ altta bitecek şekilde renkler şu sırada olacak: Yeşil, sarı, kırmızı, turuncu (eşyalardaki topu kapının üstündeki bölüme ekleyin), sarı, mor, kırmızı. Kapıya dokunun.

DOOORS 23. bölüm çözümü:

Soldaki parmaklığı kenara çekin, mavi topu da kenara çekin. Saksıyı da kenara çekince arkasındaki düğmeye dokunun. Kapının önünü açıp, kapıyı sola sürükleyin.

DOOORS 24. bölüm çözümü:

Sırayla ipleri çekin: En sağ, sağ, sol, en sol, sol, sağ, en sağ. Ateşi kullanarak, kapının sağında ve solundakileri yakın. Kapının önündeki buzu eritecektir. Kapıya dokunun.

DOOORS 25. bölüm çözümü:

Büyüteç ile Japonya bayrağına dokunun. 2562 göreceksiniz. Alttakilerin sayısını da buna göre 2,5,6 ve 2 olacak şekilde dokunun.

DOOORS 26. bölüm çözümü:

Merdiveni sola kaydırarak, üstteki zincirin altına getirin. Zincire dokunun. Soldaki ipi çekin, kapının boşluğuna denk geldiğinde sağdaki ipi çekin. Boşluğa dokunarak bölümü geçin. Boşluk olmadıysa – yeterli değilse tekrar sol ipi ve sağ ipi çekin. Olana kadar tekrarlayın.

DOOORS 27. bölüm çözümü:

Topları şu sırayla kapıya sürükleyin: Sarı, mavi, kırmızı, yeşil.

DOOORS 28. bölüm çözümü:

Telefonu sağa yatırarak balonları hareket ettirin. Görünen şekillere telefonunuzun ses tuşlarından basın (- + – +).

DOOORS 29. bölüm çözümü:

Ekranın sağ altındaki palaya dokunarak eşyalara ekleyin. Palayı kullanarak dalları kesin. Sağdaki kapıyı sağa, soldaki kapıyı sola sürükleyin. Yerdeki anahtarı alın, anahtarı kapıda kullanarak kapıyı açın.

DOOORS 30. bölüm çözümü:

Penguenleri birbirine dönecek şekilde ayarlamamız gerekiyor. Bunun için: Sol alttakine 3, Sol üsttekine 7, Sağ üsttekine 1, Sağ alttakine 5 defa dokunun. Kapıyı dokunarak açın.

 

Devamını en kısa zamanda ekliyorum.

“DOOORS oyununun bütün bölümlerinin çözümleri ve açıklamaları” hakkında 4 yorum

    1. Koray Öksüztepe

      Merhaba,
      Birkaç tane benzer isim mevcut olduğu için kullandığınız uygulama farklı olabilir ya da android kullanıyorsanız, oyunlar arası bölüm farklılıkları ile karşılaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın