Facebook’ta mesaj göndermek paralı olacak

facebook-paraYıllardır, “Facebook’un paralı olmaması için paylaş” saçmalıklarından uzak durduğumuz için mi bu durumlarla karşılaşıyoruz? Tabii ki hayır. Facebook yakın zamanda “paylaştıklarını bütün arkadaşlarına göstermiyoruz, görmelerini istersen ücret vermelisin” uygulamasını çıkarmıştı, şimdi de buna benzer bir uygulama geliyor.

Arkadaşlarınız tarafından atılan mesajlara doğrudan ulaşabiliyorsunuz, ama arkadaşınız olmayan birisi gönderdiğinde “diğer mesajlar” olarak ayrılıyor. Bu bölüme hiç bakmadığınız için de görmüyorsunuz. Evet, hatunlar ne zamandır sana ulaşmak için mesaj atıyordu ama buraya bakmadığın için ulaşamadılar. Erkekler mesajlarını kontrol etmeye gittikleri için sanırım bundan sonrasını kadınlara anlatıcam. Aaa kimse kalmamış..

Ben kendime anlatayım. Yeni gelecek olan sistem şu şekilde: “1 dolar verirsen, mesajı gönderdiğin kişinin arkadaşı olmasan bile karşı tarafta, diğer yerine arkadaşlarından gelen mesajların yanında görünecek” deniliyor. Test işlemleri dün başlamış, yakında aramızda olacaktır.

Bu durum facebook’a para olarak dönmesinin yanında spam mesajları da büyük ölçüde azaltacaktır. Kullanıcı tarafı için bir de mutlak filtreleme seçeneği eklendi. Temel filtre ile arkadaşların arkadaşlarının mesajları da kutunuza gelirken, mutlak filtre seçildiğinde sadece arkadaşlarınızdan mesaj alıyorsunuz, kalanlar diğer mesajlar bölümüne gidiyor.

facebook-mesaj-filtresi

Bir yanıt yazın