Harbor Master bir süreliğine ücretsiz

Kısa süreliğine ücretsiz olan uygulamaların bir kısmını deneme alışkanlığıma geri döndüm. Harbor Master diye bir oyunu görünce, daha önceden baya sardırdığım flight control çakması bir şeydir diye düşündüm ama beklediğimden çok çok daha iyi çıktı. Hatta itiraf ediyorum, flight control’den daha iyi bence..

Normalde $1.99 olan bu oyunun temel amacı yük gemilerini limanlara yanaştırıp, yükü boşaltıldığında tekrar denize çıkarmanız gerekiyor. Bu süre içinde gemilerin rotalarını belirleyip, birbirleriyle çarpışmalarını engellemeniz gerekiyor. Boşaltılma süresi geminin yükün fazlalığına, dolayısıyla geminin büyüklüğüne göre değişiyor. Sağ üstte hızlandırma düğmesi sayesinde her seferinde “offf yine baştan tıngır mıngır mı başlayacağım” söylenmelerini engelleyebiliyorsunuz. Bluetooth ile multiplayer da oynanabiliyor. Kadıköy civarında olan varsa bana haber verirseniz deneyebiliriz :)

harbor master smuggler’s reefHer birinde ayrı atraksiyon bulunan 7 bölümü mevcut. Bunlar:

  • Fishing Bay: İki liman var. Temel oyun bu şekilde.
  • Cyclone Island: 3 liman var ve arada bir hortum oluyor. Hortuma dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Sturgeon Creek: 2si mor, 2si sarı 4 liman var. Her kargoyu kendi rengine götürmeniz gerekiyor.
  • Cannon Beach:3 liman var, normale ek olarak arada korsan gemileri malları çalmak için geliyor. Bunları topla ikişer defa vurarak engelliyorsunuz. Kendi gemilerinizi vuramamanız işi daha da kolaylaştırıyor.
  • Smuggler’s Reef: Sturgeon Creek gibi 2si mor, 2si sarı 4 liman var ve her kargoyu kendi rengine götürmeniz gerekiyor ama ek olarak kargolarda iki renkten de olabiliyor. Bunlarda iki rengin limanına da uğramanız gerekiyor.
  • Monster Cove: 3 liman var, bir tanesi yük boşaltımını diğerlerinden hızlı yapıyor. Arada bir ahtapot çıkıp gemilere saldırıyor. Kurtulmak için ahtapota birkaç defa hızlı olarak dokunmanız gerekiyor.
  • Cargo City: 2si mor, 2si sarı, 2si yeşil olmak üzere 6 liman var.

Başarıları makul, grafikleri düzgün, öğrenmesi kolay bir oyun. Menüde hazırlayan firmanın (Imangi Studios) diğer oyunlarının da listelendiği bir seçenek mevcut. Merak ettiğimden baktığımda Temple Run‘ı görünce, tutacak oyun yapmanın şans değil, tecrübe olduğunu düşündüm.

İyi eğlenceler.

Bir yanıt yazın