Monster Burner

Geçende bakınırken Monster Burner diye bir oyuna denk geldim. Sonradan ücretsize geçen uygulamalardan birisi. Ne yapılacağı, nasıl olacağı hakkında bilgi verilmiyor, bu yaratıklar böyle, şu yaratıklar şöyle, çok puan için çoklu kombo yapman lazım, hadi oyna bakalım denilip sahaya atıyorlar. Zamanla öğreniliyor, öğrendikçe daha da eğlenceli oluyor.

Bölümü geçmek için ölmeden bitirmek yetse de bölgeleri geçmek için bölümlerin hepsini 3 alevle (normal oyunlardaki 3 yıldıza denk geliyor) bitirmek gerekiyor. İlerledikçe upgrade ile sekme sayısı, hak, alev topu büyüklüğü gibi güncellemeler yapılabiliyor. Ek olarak büyüler de var. yavaşlatma, ateş duvarı ve ateş dalgası. Büyülere bulaşmadan biraz zorda oynadım gibi aslında. Ama misty lands’in 2. bölümünü geçemeyince alternatif çözüm arayışına girdim ve ateş dalgası günü kurtardı. sonraki bölgeyi de hemen bitirdim. Yeni bölge çıkar diye bekledim ama 5 tane çıktı sadece, bu biraz az geldi. sonradan en çok altın toplayabildiğiniz bölümde birkaç defa oynayıp survival modu aktif hale getirebilirsiniz. gerisi size kalmış.

Başlangıç için birkaç ipucu: basılı tuttuğunuzda daha büyük alev topu oluyor, tek parmak ile oynamak zorunda değilsiniz, bir de duvardan sektirmeyi hiçbir zaman küçümsemeyin diyeyim, gerisini siz kurcalayarak bulun.

iPhone ile oynadım ama iPad ile mükemmel olur diye düşünmeden edemedim. Oyunda ciddi bug’la karşılaşmadım ama bir mantık hatası olarak droolers’a yeterince hızlı alev atarsanız arkasındakileri de yakabiliyorsunuz. Ha bir de arada bir takılma oluyor ama oyunu etkilemiyor. Yani “Tolga abi ben basıyorum basıyorum Hügo gitmiyor” demelik bir durum yok.

İyi eğlenceler.

Bir yanıt yazın