Red Bull ve Etkinlikleri

red bull cliff divingBugün, Athena – maNga kapışmasına bakarken Red Bull’un sponsorluğu dikkatimi çekti. Ne zamandır yaptıklarını beğeniyordum, bu da eklenince küçük de olsa bir yazı yazayım dedim.

Yaz zamanı şaşkınbakkal etkinlik alanında paten kayarken sık sık tanıtım amaçlı ücretsiz Red Bull dağıtımı denk geliyordu. Ama Red Bull’u tek gördüğümüz yer bu değil tabii. Elimizin altında görmek güzel olsa da görmediğimiz işleri de var.. Bütün yaptıklarını anlatacak dediğim ama dikkatimi çeken birkaç tanesini videolarla göstermeye çalışayım.

İlk aklıma gelen Ryan Doyle’un Mardin’deki parkour performansı oldu. Mardin için inanılmaz bir tanıtım olduğunu düşündüm ilk gördüğümde. Sadece bu videodan dolayı kim bilir kaç kişi gelmiştir Türkiye’ye.

İkinci olarak aklıma Flugtag geldi. Üstünde/içinde denize atlamalık uçak yapılıyordu. Red Bull kanatlandırır ile uyumlu nasıl oldu da hiçbirine gidemedim henüz anlayabilmiş değilim..

Wakeboard‘a gitmek için bir türlü zaman denkleyemediğimden, sadece bir defa deneme fırsatı bulabildim. Ama uzaktan uzaktan, yaz gelene kadar videoları takip ediyorum (acısını çıkarıcam). Bugün, Red Bull’un Yerebatan Sarnıcı’nda wakeboard yapılmasını sağladığını gördüm. Ne güzel bir düşünce bu yahu..

Break dance’ı yıllar önce bırakmış olsam da videolarını izlemekten bıkamıyorum. Red Bull’un da BC One’ı bu isteği güzel besliyor.

Aaa, az daha Air Race’i unutuyorduk. “Aha şimdi kaza yapacak, bu sefer çarpacak“ diye kendini daha da dikkatli izlettiren, Haliç’e kadar gelen güzellik.

Geçenlerde Klout, “hadi yine sosyalsin” diyerek 1 yıllık Red Bull bülteni hediye etti. Adına da Red bulletin demeleri hoşuma gidiyor. Kabul edip adresi verdim bakalım, 2 ay sonra gelmeye başlayacakmış.
Burada aklıma gelenlerin bir kısmını yazdım. Red Bull bundan ibaret değil dememe gerek yok sanırım.

Heey! Yakın zamanda gerçekleşen Felix’in uzaydan atlayışına ne demeli? Çok büyük oynuyorlar.. Ama abuk sabuk reklam hazırlayıp sıradan olmak yerine çok güzel işlerin gerçekleşmesine vesile olmaları, marka bilinirliğini arttırmalarından çok ötesinde. İnsanları umutlandırıyor.

Teşekkürler Red Bull, böyle devam etmen dileğiyle..


“Red Bull ve Etkinlikleri” hakkında 3 yorum

Bir yanıt yazın